• Agenda
  • Nieuws
  • Over ons
  • Steun ons
  • Shop
  • Contact
  • Christenen
  • Jongeren
  • Ondernemers
  • Kerkleiders

Evenementen

Ontdek ons

Evenementen
Met en bij kerken
Opleidingen/scholen
Cursussen
Boeken & materialen
Suriname
Overige diensten

Volg ons

InstagramFacebookLinkedInYouTubeSpotify

Snel naar

WebshopANBIContact

Menu

Christenen
Jongeren
Ondernemers
Kerkleiders
Agenda
Nieuws
Over ons
Steun ons
Shop
Contact

Passie voor de Koninklijke Kerk!

Meer over ons ...

Wij zijn er voor...

VolwassenenJongerenOndernemersKerkleiders

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Blijf verbonden!

Meld je nu aan!

Volg ons

InstagramFacebookLinkedInYouTubeSpotify

Snel naar

WebshopANBIContact

© 2025 Royal Mission

DisclaimerPrivacybeleidKlachtenregelingMade by De Indruk
Benjamin Koning
21 juni 2025
Blog

Leven door de Geest

Elke dag zijn er zoveel kansen om iemand in onze omgeving te bemoedigen met woorden of met een gebed. We kunnen bidden voor wie ziek zijn. We mogen elkaar helpen om meer in devrijheid te komen, of we kunnen uitstappen in woorden van kennis.

Benjamin Koning
Benjamin KoningAuteur

Deel dit artikel

Deel op FacebookDeel op LinkedInDeel op InstagramDeel op WhatsAppDeel via Email

Onze oudste dochter, Nore, zit in groep 3. Voor de kinderen is dit een jaar waarin de ontwikkeling supersnel gaat. Het begint al meteen met het leren van alle letters en klanken, tot uiteindelijk het zelf kunnen lezen van de eerste woordjes en zinnetjes. Als ik nu terugkijk, ben ik verwonderd over de vorderingen die de kinderen maken. Van alleen nog maar hun eigen naam kunnen schrijven en lezen, naar nu plezier hebben in het schrijven van briefjes en het lezen van boekjes.

Oefenen, oefenen, oefenen

Dit schooljaar zie ik hoe belangrijk herhaling en veel oefenen is. Niemand kan in één keer lezen, kent alle klanken of kan alles foutloos opschrijven. Elke dag op school worden de leerlingen uitgedaagd, horen ze nieuwe dingen en krijgen ze opdrachten om ermee aan de slag te gaan, met als uiteindelijke doel dat ze zich hierin gaan bekwamen en het lezen en schrijven gaan automatiseren.

Daar blijft het echter niet bij. Alle ouders kregen het verzoek om elke dag met hun kind zo’n tien minuten thuis te lezen – en dat niet alleen op schooldagen, maar ook in het weekend en tijdens vakanties. Wij vonden dit meestal leuk, maar soms ook een hele klus, zeker wanneer Nore er even geen zin in had. Uiteindelijk is het het allemaal waard geweest! Het eindeloos oefenen werpt zijn vruchten af – en daar zal zij haar hele leven profijt van hebben. Het is inspirerend om te zien hoe de leerkrachten hun best doen om de kinderen te helpen, zodat iedereen zich kan ontwikkelen. Uiteraard gaat het ene kind sneller dan het andere, maar samen komen ze er wel!

Geestelijk oefenen

Als ik terugdenk aan de ontwikkeling van Nore, denk ik ook aan mijn eigen geestelijke groei. Elk jaar verlang ik ernaar om te groeien en meer op Jezus te gaan lijken. Ik verlang ernaar dat mijn karakter steeds meer op Hem gaat lijken en dat ik steeds meer zal uitstappen in het ‘gebruik maken’ van de geestelijke gaven – de gaven die Hij beschikbaar stelt tot opbouw van de gemeente.

Inhoud

Oefenen, oefenen, oefenen

Meer berichten

Martin Dol met boek
Blog
4 september 2026
Martin Dol
Martin DolAuteur

Ongemakkelijke gelijkenissen

Wat als de gelijkenissen van Jezus niet bedoeld zijn om ons gerust te stellen, maar juist om te schuren? Bekende verhalen krijgen soms een verrassend andere betekenis wanneer je ze opnieuw durft te lezen.

Martin Koornstra op H2H
Video
28 augustus 2026
Martin Koornstra
Gebed
Nieuws
26 augustus 2026
Martin Koornstra

Elke dag zijn er zoveel kansen om iemand in onze omgeving te bemoedigen met woorden of met een gebed. We kunnen bidden voor wie ziek zijn. We mogen elkaar helpen om meer in devrijheid te komen, of we kunnen uitstappen in woorden van kennis.

De eerste keer dat ik iemand mocht bemoedigen met profetische woorden of wilde bidden voor genezing, vond ik dat heel spannend. De vragen die toen opkwamen: Hoe begin ik? Zijn de gedachten die ik nu heb wel van God of juist van mijzelf? Zit de ander hier wel op te wachten? Misschien herken jij jezelf ook wel in deze vragen?! Door goed onderwijs, oefening in het uitstappen en door de kracht van de Heilige Geest ben ik veel vrijmoediger geworden. Ik zie nu dat de woorden die ik mag delen steeds accurater zijn en zo mijn omgeving geraakt wordt door de liefde van God.


Maak er actie van!

Zoals Nore elke dag moet oefenen met lezen omdat het belangrijk is, zo zouden wij ons er ook elke dag meer bewust van mogen zijn dat we mogen leven door de Geest. Jezus verlangt ernaar om met jou onderweg te zijn. Hij wil jouw hart raken, bemoedigen en laten groeien. Hij verlangt ernaar om door jou heen zichtbaar te zijn – zodat waar jij komt, de Koning komten er daardoor kansen ontstaan om Zijn Koninkrijk zichtbaar te maken. Juist in het dagelijks leven: In de supermarkt, langs het voetbalveld, op je werk of studie. Ik heb gemerkt dat als ik mij daar meer bewust van ben, ik ook daadwerkelijk meer in actie kom. Ik zie de vrucht groeien vanwege het feit dat ik meer uitstap en oefen.

Beschikbaar zijn en je laten trainen is misschien wel de sleutel tot groei. Vandaar dat wij met Royal Mission ook dit jaar weer de Zomerschool organiseren. We hebben het sterke verlangen om christenen beter en concreter te trainen in een bovennatuurlijk leven – in het leven met de Geest. We gaan een week lang vol aan de slag met veelzijdig onderwijs, uitdagende praktijk, intense aanbidding, samen de straat op en – als afsluiting – als ministryteam dienen tijdens een conferentie. We gaan veel horen, maar ook uitstappen en oefenen! Zodat we steeds vrijmoediger worden en ons meer gaan bekwamen in de gaven van de Geest.

Mocht je geen week apart kunnen zetten om te groeien tijdens de Zomerschool, kom dan naar een van onze slot conferenties waar de deelnemers van deze school uitstappen en als ministry-team voor jou willen bidden!


Reageren

Wil je reageren op deze blog van Benjamin? Stuur een mail naar info@royalmission.nl.

Geestelijk oefenen
Maak er actie van!
Reageren
Martin KoornstraAuteur

Polarisatie in de kerk

Hoe kunnen we als gelovigen stoppen met denken in "wij en zij"? In dit seminar van de Heart2Heart Zomerweek 2026 deelt Martin Koornstra zijn hart voor herleving en echte eenheid binnen de volle breedte van de kerk.

Martin KoornstraAuteur

Nieuw: Wonderlijke Week in Veenendaal

Op woensdag 14, donderdag 15 en vrijdag 16 oktober organiseren we genezingsdiensten bij Royal Mission in Veenendaal. We geloven God voor wonderen.