
De fik erin!
We verlangen ernaar dat mensen Jezus ontmoeten en hun leven aan Hem geven. Maar hoe zorgen we ervoor dat zo'n eerste ontmoeting uitgroeit tot een leven lang volgen? Het antwoord ligt in discipelschap.
-500x500.jpg%3Fv%3D2025-11-04T09%253A25%253A08.745Z&w=2560&q=85)
Tienerkampen in de Belgische Ardennen. Ik heb eindeloos veel herinneringen aan prachtige weken in oude schuren en omgebouwde boerderijen. Met ruim honderd tieners survivaltochten en ruige schuimspelen organiseren of via een stalen kabel over een ravijn vliegen… én de krachtige samenkomsten waarin Gods glorie zichtbaar werd.
Duister > licht
In een van die weken kwam een piepjonge tiener binnenlopen. Zijn naam: Ilja. Hij viel op met zijn lange haar en vooral zijn zwarte T-shirt met een opdruk van Sepultura, een thrash-/groovemetalband uit Brazilië. Sepultura is Portugees en betekent ‘begraafplaats’. Dat was ook duidelijk te zien aan de reeks doodskoppen op zijn shirt.
Gelukkig liep ik niet meteen op hem af om te zeggen dat zulke kleding niet kon op ons christelijke tienerkamp. Ik deed het tegenovergestelde en legde juist contact met hem. We werden maatjes en tijdens een van de avonddiensten werd Ilja geraakt door Gods liefde.
De fik erin
Op de slotavond hadden we een groot kampvuur. Zonder dat iemand erom vroeg, rende Ilja plotseling naar de slaapzaal, haalde zijn Sepultura-trofee op en gooide het spontaan in het vuur. Gejuich, overwinning en vreugde over een jonge tiener die voor God wilde gaan.
Zulke momenten vinden we geweldig, en dat zijn ze ook. Maar als er geen vervolg is, is de kans groot dat zo’n jonge christen de weg (weer) kwijtraakt. Des te bijzonderder was het dat we na het kamp ontdekten dat Ilja en ik in hetzelfde Vlaamse dorp woonden.
Discipelschap
Ilja werd onze discipel. Jarenlang was hij wekelijks op onze jeugdgroep te vinden. Stap voor stap groeide hij als volgeling van Jezus. Nu, vele jaren later, maakt hij deel uit van het voorgangersteam van The Shelter in Aarschot en is hij medeleider van 4M in België.
Wat zou er gebeurd zijn als er na dat kampvuur niemand voor hem was geweest? Hoe zorgen we ervoor dat mensen na hun bekering opgroeien tot sterke volgelingen van Jezus? Wat is discipelschap en hoe werkt het?
Op vrijdag 5 juni en zaterdag 6 juni organiseren we onze gratis conferentie ‘Wij volgen Jezus’. Benji & Daniella Morf en Mattias Demaerel zijn bij ons om ons verder te helpen.
Martin Koornstra
Meer berichten


De beste plek
Wat betekent het eigenlijk dat Jezus aan de rechterhand van de Vader zit? En welke plek hebben wij daarin vandaag? In deze blog ontdek je hoe Hemelvaart niet alleen iets zegt over Jezus, maar ook over jouw leven nu.

-500x500.jpg%3Fv%3D2025-11-04T09%253A25%253A08.745Z&w=2560&q=85)
Nieuw! Cursus gebedsgenezing
Martin Koornstra en Benjamin Koning gaan je in drie avonden meenemen in het prachtige thema gebedsgenezing. Voor iedereen die hierin wil groeien en een stevig Bijbels fundament hierover wil ontvangen.

-500x500.jpg%3Fv%3D2025-11-04T09%253A25%253A08.665Z&w=2560&q=85)
De kracht van een simpel gebed
Soms lijkt ons gebed klein, maar wat als het meer in beweging zet dan je ooit verwacht? Dit verhaal laat zien hoe gewone momenten kunnen uitgroeien tot krachtige ontmoetingen met God.