• Over ons
  • Steun ons
  • Agenda
  • Media
  • Shop
  • Contact
  • Christenen
  • Jongeren
  • Ondernemers
  • Kerkleiders

Evenementen

Ontdek ons

Evenementen
Cursussen
Opleidingen
Boeken & Materialen
RM Suriname
Overige diensten

Volg ons

InstagramFacebookLinkedInYouTubeSpotify

Snel naar

WebshopANBIContact

Menu

Christenen
Jongeren
Ondernemers
Kerkleiders
Over ons
Steun ons
Agenda
Media
Shop
Contact
Hunted
9 januari 2026
Blog

Welke sporen laat jij achter?

We spelen toch geen Hunted als Koninklijke Kerk? Welke sporen laat jij achter in het leven van anderen? Onzichtbaar blijven is onmogelijk, maar de vraag is wát mensen zien wanneer jij voorbij bent gekomen.

Theo van Laar
Theo van LaarAuteur

Deel dit artikel

Deel op FacebookDeel op LinkedInDeel op InstagramDeel op WhatsAppDeel via Email

De afgelopen weken is het televisieprogramma Hunters te zien. Twaalf onbekende Nederlanders proberen drie weken lang uit handen te blijven van een team professionele opsporingsspecialisten. Hun missie: ongezien door Nederland reizen, opdrachten uitvoeren en uiteindelijk via een extractiepunt het land verlaten.

Makkelijk? Absoluut niet. Hoe slim ze ook zijn, hoe voorzichtig ze zich ook bewegen, ze laten altijd sporen achter. En juist dát is funest. Eén klein signaal, één digitale voetafdruk, één onoplettend moment kan genoeg zijn om ontdekt te worden. Onzichtbaar blijven blijkt onmogelijk.

Sporen die niet verborgen mogen blijven

In de Bijbel kregen de discipelen óók een opdracht om rond te trekken. Maar hun missie was totaal anders. Zij hoefden zich niet te verstoppen. Integendeel:

“En als u op weg gaat, predik dan: Het Koninkrijk der hemelen is nabijgekomen. Genees zieken, reinig melaatsen, wek doden op, drijf demonen uit. U hebt het voor niets ontvangen, geef het voor niets.” Mattheüs 10:7–8

De discipelen lieten sporen achter. Onmiskenbare sporen. Zieken werden genezen. Levens hersteld. Mensen bevrijd. Dorpen en steden wisten: zij zijn hier geweest. Dat soort sporen kun je niet uitwissen.

De opdracht geldt nog steeds

Diezelfde opdracht geldt vandaag nog steeds. Voor jou en voor mij. Een leerling van Jezus zijn betekent niet alleen volgen en aanbidden, maar ook invloed uitoefenen. Op de plekken waar jij komt: in je gezin, op je werk, in de kerk, op straat of in de winkel.

Marcus 16:17–18 is daar glashelder over: “En hen die geloofd zullen hebben, zullen deze tekenen volgen…”

Het Koninkrijk van God is niet bedoeld om onzichtbaar te blijven.

Jij draagt Zijn glorie

Gods glorie woont in jou door Zijn Geest. Waar jij gaat, gaat Zijn glorie mee. Sta daar eens bij stil: waar jij binnenstapt, laat je iets achter.

Mijn verlangen is om in het komende jaar sporen van Gods glorie achter te laten. Dat mensen geraakt worden, niet door mij, maar door de goedheid van God. Je hoeft daarvoor niet perfect te zijn. God kijkt niet naar bekwaamheid, maar naar beschikbaarheid. En ook al zitten er barsten in je leven, juist daardoor kan het licht naar buiten schijnen.

Training maakt verschil

Het team in Hunters bestaat uit professionals. Getraind. Ervaren. Scherp. Niet omdat ze perfect zijn, maar omdat ze geoefend zijn. Zo is het ook met ons.

We hebben training nodig om het Koninkrijk van God niet alleen te verkondigen, maar ook te demonstreren. Royal Mission biedt conferenties, opleidingen en cursussen die je helpen groeien in identiteit, autoriteit en impact. Bekijk onze site. Wie weet ontmoeten we jou komend jaar en leren we samen hoe we krachtige vertegenwoordigers kunnen zijn van Zijn Koninkrijk.

  • De vraag is niet óf je sporen achterlaat.
  • De vraag is: wélke sporen laat jij achter?

Inhoud

Welke sporen laat jij achter?
Sporen die niet verborgen mogen blijven
De opdracht geldt nog steeds
Jij draagt Zijn glorie
Training maakt verschil

Meer berichten

CVandaag Podcast 2
Podcast
Martin Koornstra
Martin KoornstraAuteur

CVandaag Podcast

Met Jan Pool vertelt Martin Koornstra in de CVandaag Podcast over geloven te midden van ziekte, teleurstelling en hoop.

WoZo Veenendaal
Blog
20 februari 2026
Benjamin Koning
Benjamin KoningAuteur

Samen ruimte maken voor de kracht van Gods Geest

Wat begon als een verlangen in Veenendaal, groeit nu uit tot een beweging die kerken in het hele land bemoedigt en versterkt.

Studenten Fulltime in Mechelen
Blog
20 februari 2026
Luuk Salomons
Luuk SalomonsAuteur

Jezus was in Mechelen


Wat als fulltime bediening niet begint op een podium, maar op de plek waar jij vandaag staat? Bijvoorbeeld in Mechelen België.

Wij verlangen naar herleving van de Kerk. Wij zijn gepassioneerd om het Koninkrijk van God uit te leven en anderen te trainen hetzelfde te doen. We hebben passie voor de Koninklijke Kerk!

Meer over ons ...

Wij zijn er voor...

VolwassenenJongerenOndernemersKerkleiders

Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief

Blijf verbonden! Meld je aan voor onze nieuwsbrief.

Meld je nu aan!

Volg ons

InstagramFacebookLinkedInYouTubeSpotify

Snel naar

WebshopANBIContact

© 2025 Royal Mission

DisclaimerPrivacybeleidKlachtenregelingMade by De Indruk